Polecane publikacje

Wirtualne wystawy

Statystyki


Obecnie na stronach FBC można przeszukiwać zbiory 58 bibliotek cyfrowych - również PBC. Szacuje się, że tempo przyrostu publikacji dostępnych poprzez FBC to średnio 15  000 pozycji każdego miesiąca. Wszystkie publikacje dostępne są nieodpłatnie, a większość z nich oferuje pełne teksty w nieograniczonym dostępie dla użytkowników.

 

Zasoby FBC współtworzone są przez kilkaset instytucji kultury i nauki, wśród których są biblioteki naukowe i publiczne, archiwa, ośrodki badawcze, a także organizacje pozarządowe. Aktualna lista bibliotek cyfrowych FBC dostępna jest pod adresem http://fbc.pionier.net.pl/owoc/list-libs.

 

Dostępna publicznie od czerwca 2007 roku Federacja Bibliotek Cyfrowych jest kolejnym etapem budowy sieci rozproszonych bibliotek cyfrowych i repozytoriów w Polsce. FBC jest utrzymywana i rozwijana przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

 

Od grudnia 2009 roku dane z FBC dostępne są również w Europejskiej Bibliotece Cyfrowej „Europeana” , dzięki czemu dostęp do polskiego dziedzictwa kulturowego publikowanego on-line możliwy jest równie łatwo, jak dostęp do podobnych zbiorów z innych krajów Europy. Łączna liczba obiektów dostępnych przez portal Europeana to około 15 milionów.

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa, w której dostępnych jest blisko 4,5 tys. publikacji powstała w 2007 r. Kolekcja zasobów cyfrowych dotyczących historii i kultury regionu Podkarpacia oraz materiałów edukacyjnych rzeszowskich środowisk akademickich jest cały czas rozbudowywana. W najbliższej przyszłości liczba uczestników konsorcjum PBC zostanie powiększona, a Biblioteka wejdzie na nową ścieżkę rozwoju.

 

 

#subskrybuj-rss .module-content ul li

Ostatnio Dodane

Ankieta

Które elementy portalu PBC są według Ciebie najbardziej przydatne:

Panel Logowania

rejestracja

Newsletter

Aby otrzymywać nowe informacje zapisz się do newslettera.

Forum Dyskusyjne

  • Brak postów do publikacji.
Portal Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej powstał w ramach realizacji projektu „Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Nowy portal PBC pełni funkcje informacyjne i komunikacyjne oraz stanowi repozytorium obiektów cyfrowych
przechowywanych w postaci elektronicznych kopii książek, czasopism i innych dokumentów.
Serwis tworzony przez konsorcjum PBC
Ten serwis działa dzięki oprogramowaniu dLibra 5.8.0