Polecane publikacje

Wirtualne wystawy

Statystyki


Zapraszamy do korzystania ze zbioru czasopism, ktore zostały zdigitalizowane i zaprezentowane online w zaktualizowanej Wirtualnej Kolekcji Czasopism Regionalnych.
W kolekcji zamieszczono tytuły prasowe, przykładowe miniatury gazet oraz wykaz dostępnych roczników z przekierowaniem do Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej – największego regionalnego repozytorium cyfrowego rejestrującego ponad 5100 różnorodnych dokumentów.

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism Regionalnych zawiera 71 tytułów czasopism ze zbiorów własnych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie jak również periodyki zdigitalizowane na zlecenie WiMBP w Rzeszowie z kolekcji Narodowej Naukowej Biblioteki Ukrainy im. Stefanyka we Lwowie.

Zeskanowane i zebrane  w wirtualnej kolekcji czasopisma publikowane były w  XIX i XX wieku w Rzeszowie, Jarosławiu, Przemyślu, Lwowie, Drohobyczu, Samborze, Borysławiu i innych miastach Galicji Środkowej i Wschodniej.

W kolekcji zebrano też cyfrowe wersje czasopism wydawanych w Rzeszowie po 1945 r. m.in. roczniki „Nowin Rzeszowskich” i  „Dziennika Rzeszowskiego”.
Digitalizacja i prezentacja online czasopism regionalnych była możliwa dzięki projektom, na realizację których WiMBP w Rzeszowie kilkakrotnie pozyskiwała środki zewnętrzne.

Zapraszamy do lektury interesujących wydawnictw zebranych w "Wirtualnej Kolekcji Czasopism Regionalnych".


Ostatnio Dodane

Ankieta

Które elementy portalu PBC są według Ciebie najbardziej przydatne:

Panel Logowania

rejestracja

Newsletter

Aby otrzymywać nowe informacje zapisz się do newslettera.

Forum Dyskusyjne

  • Brak postów do publikacji.
Portal Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej powstał w ramach realizacji projektu „Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Nowy portal PBC pełni funkcje informacyjne i komunikacyjne oraz stanowi repozytorium obiektów cyfrowych
przechowywanych w postaci elektronicznych kopii książek, czasopism i innych dokumentów.
Serwis tworzony przez konsorcjum PBC
Ten serwis działa dzięki oprogramowaniu dLibra 5.8.0