Polecane publikacje

Wirtualne wystawy

Statystyki


Zachęcamy czytelników naszej biblioteki cyfrowej do korzystania z dodatkowych funkcjonalności Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej, które dostępne są dla osób, które posiadają swoje konto w PBC.

Konto czytelnika można założyć przy pomocy opcji Panel logowania”dostępnej na stronie głównej portalu PBC. Na początku należy dokonać jednorazowej rejestracji wypełniając krótki formularz z podaniem nazwy użytkownika, adresu e-mail i hasła.

 

 

Po rejestracji, logowania na konto czytelnika /przy użyciu panelu logowania/ dokonuje się wpisując nazwę użytkownika i hasło.

Dodatkowe możliwości jakie daje konto użytkownika dla zarejestrowanych czytelników to:

1) Dodawanie wybranych dokumentów z biblioteki cyfrowej do listy „ulubionych publikacji” czytelnika.

2) Tagowanie – to oznaczanie publikacji z PBC własnymi słowami kluczowymi i terminami ustalonymi przez czytelnika. Na koncie użytkownika są one widoczne w zakładce „Tagi”. Dodanie własnego tagu np. „Rzeszów przedwojenny” pozwala stworzyć bibliografię do wybranego tematu, przechowywaną na indywidualnym koncie.

3) Możliwość powiadamiania znajomego o ciekawych publikacjach w PBC – zakładka „Powiadom znajomego” widoczna z lewej strony ekranu przy wyświetlonym opisie publikacji.

4) Dodawanie wyszukanej publikacji do zakładki „Ulubione” /Favorites/ w przeglądarce użytkownika – opcja „Zapisz ten adres”.

Uwaga! powyższe funkcjonalności widoczne są na indywidualnym koncie czytelnika po wyświetleniu konkretnej publikacji z PBC.

 

Ponadto zalogowanie na konto użytkownika daje możliwość:

· subskrybowania listy zawierającej nowo dodane do PBC publikacje (rozsyłanej z częstotliwością raz w tygodniu lub raz dziennie)

· przesyłania przez użytkowników własnych dokumentów do PBC w celu ich opublikowania

Nową funkcjonalnością w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej jest możliwość dodawania własnych publikacji użytkowników do Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej.
Uwaga!! Dokumenty /teksty publikowane i niepublikowane, zdjęcia, pamiątki, grafika i inne materiały/ wprowadzane do zasobu PBC muszą mieć uregulowane kwestie praw autorskich.


Jak samodzielnie wprowadzić dokumenty w wersji elektronicznej do zasobu PBC:

1) należy zalogować się na własne konto czytelnicze w PBC /panel logowania/,

2) wybrać zakładkę „Dodaj publikację” – pojawi się „Edytor publikacji”,

3) wybrać plik umieszczony na komputerze użytkownika z przeznaczeniem do publikacji. Może być to pojedynczy plik np. pdf, doc lub archiwum zip,

4) wybrać opcję „prześlij plik”,

5) wypełnić formularz dot. wprowadzanego dokumentu, zawierający: tytuł publikacji (tekstu, zdjęcia itp.), autora dokumentu (nazwisko, imię), tematy i słowa kluczowe (charakteryzujące dokument), datę wydania/powstania dokumentu, informację o licencji (kto dysponuje prawami autorskimi do danej publikacji), uwagi (inne ważne informacje – proponujemy podawać w tym polu m.in. adres e-mailowy użytkownika, na który administratorzy Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej mogliby kierować ewentualne zapytania odnośnie proponowanego do publikacji materiału).

Po wypełnieniu formularza i przesłaniu pliku przez czytelnika, dokument poddany zostanie weryfikacji, dodatkowemu opracowaniu i ostatecznie opublikowany przez administratorów Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej.

Zachęcamy autorów do publikowania w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej !!! Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonując na numer: (17) 8669-441, (17) 872-13-61 lub pocztą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy użytkowników Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej do zakładania kont w PBC i korzystania z pełnej funkcjonalności naszej biblioteki cyfrowej.

Ostatnio Dodane

Ankieta

Które elementy portalu PBC są według Ciebie najbardziej przydatne:

Panel Logowania

rejestracja

Newsletter

Aby otrzymywać nowe informacje zapisz się do newslettera.

Forum Dyskusyjne

  • Brak postów do publikacji.
Portal Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej powstał w ramach realizacji projektu „Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Nowy portal PBC pełni funkcje informacyjne i komunikacyjne oraz stanowi repozytorium obiektów cyfrowych
przechowywanych w postaci elektronicznych kopii książek, czasopism i innych dokumentów.
Serwis tworzony przez konsorcjum PBC
Ten serwis działa dzięki oprogramowaniu dLibra 5.8.0