Polecane publikacje

Wirtualne wystawy

Statystyki


Konto użytkownika daje dostęp do dodatkowych funkcji biblioteki cyfrowej. Zwykłe przeglądanie zbiorów biblioteki nie wymaga posiadania konta użytkownika.

Zachęcamy czytelników naszej biblioteki cyfrowej do korzystania z dodatkowych funkcjonalności Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej, które dostępne są dla osób, które posiadają swoje konto w PBC.

Konto czytelnika można założyć przy panelu logowania dostępnego na stronie głównej portalu PBC. Na początku należy dokonać jednorazowej rejestracji wypełniając krótki formularz z podaniem nazwy użytkownika, adresu e-mail i hasła.

Po rejestracji, logowania na konto czytelnika /przy użyciu panelu logowania/ dokonuje się wpisując nazwę użytkownika i hasło.

Dodatkowe możliwości jakie daje konto użytkownika dla zarejestrowanych czytelników to:

  • Dodawanie wybranych dokumentów z biblioteki cyfrowej do listy ulubionych publikacji” czytelnika.
  • Tagowanie – to oznaczanie publikacji z PBC własnymi słowami kluczowymi i terminami ustalonymi przez czytelnika. Na koncie użytkownika są one widoczne w zakładce „Tagi”.  Dodanie własnego tagu np. „Rzeszów przedwojenny” pozwala stworzyć bibliografię do wybranego tematu, przechowywaną na indywidualnym koncie.
  • Możliwość powiadamiania znajomego o ciekawych publikacjach w PBC – zakładka „Powiadom znajomego” widoczna z lewej strony ekranu przy wyświetlonym opisie publikacji.
  • Dodawanie wyszukanej publikacji do zakładki Ulubione” /Favorites/ w przeglądarce użytkownika – opcja „Zapisz ten adres”.

Uwaga! powyższe funkcjonalności widoczne są na indywidualnym koncie czytelnika po wyświetleniu konkretnej publikacji z PBC.

Ponadto zalogowanie na konto użytkownika daje możliwość:

  • subskrybowania listy zawierającej nowo dodane do PBC publikacje (rozsyłanej z częstotliwością raz w tygodniu lub raz dziennie)
  • przesyłania przez użytkowników własnych dokumentów do PBC w celu ich opublikowania.

Forum Dyskusyjne

  • Brak postów do publikacji.
Portal Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej powstał w ramach realizacji projektu „Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Nowy portal PBC pełni funkcje informacyjne i komunikacyjne oraz stanowi repozytorium obiektów cyfrowych
przechowywanych w postaci elektronicznych kopii książek, czasopism i innych dokumentów.
Serwis tworzony przez konsorcjum PBC
Ten serwis działa dzięki oprogramowaniu dLibra 5.8.0