Polecane publikacje

Wirtualne wystawy

Statystyki


Jak samodzielnie wprowadzić dokumenty w wersji elektronicznej do zasobu PBC:

1) należy zalogować się na własne konto czytelnicze w PBC /panel logowania/,

2) wybrać zakładkę „Dodaj publikację” – pojawi się „Edytor publikacji”,

3) wybrać plik umieszczony na komputerze użytkownika z przeznaczeniem do publikacji. Może być to pojedynczy plik np. pdf, doc lub archiwum zip,

4) wybrać opcję „prześlij plik”,

5) wypełnić formularz dot. wprowadzanego dokumentu, zawierający: tytuł publikacji (tekstu, zdjęcia itp.), autora dokumentu (nazwisko, imię), tematy i słowa kluczowe (charakteryzujące dokument), datę wydania/powstania dokumentu, informację o licencji (kto dysponuje prawami autorskimi do danej publikacji), uwagi (inne ważne informacje – proponujemy podawać w tym polu m.in. adres e-mailowy użytkownika, na który administratorzy Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej mogliby kierować ewentualne zapytania odnośnie proponowanego do publikacji materiału).

Po wypełnieniu formularza i przesłaniu pliku przez czytelnika, dokument poddany zostanie weryfikacji, dodatkowemu opracowaniu i ostatecznie opublikowany przez administratorów Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej.

Zachęcamy autorów do publikowania w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej. Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonując na numer: (17) 8669-441, (17) 872-13-61 lub pocztą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga! Dokumenty /teksty publikowane i niepublikowane, zdjęcia, pamiątki, grafika i inne materiały/ wprowadzane do zasobu PBC muszą mieć uregulowane kwestie praw autorskich.

Forum Dyskusyjne

  • Brak postów do publikacji.
Portal Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej powstał w ramach realizacji projektu „Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Nowy portal PBC pełni funkcje informacyjne i komunikacyjne oraz stanowi repozytorium obiektów cyfrowych
przechowywanych w postaci elektronicznych kopii książek, czasopism i innych dokumentów.
Serwis tworzony przez konsorcjum PBC
Ten serwis działa dzięki oprogramowaniu dLibra 5.8.0