Polecane publikacje

Wirtualne wystawy

Statystyki

Minimalne wymagania przeglądarek zapewniające uzyskanie pełnej funkcjonalności Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej:

  • Mozilla 1.0
  • Netscape Navigator 4.0
  • Internet Explorer 4.0
    Do przeglądania zasobów Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej nie jest zalecana przeglądarka IE ver. 9.0, gdyż przy jej użyciu  pojawiają  się problemy  podczas wyszukiwania  dokumentów cyfrowych  w PBC.
  • lub inna przeglądarka funkcjonalnie zgodna z którąś z powyższych.

 

W celu obejrzenia niektórych publikacji wymagana jest maszyna wirtualna Javy firmy Sun Microsystems. Można ją pobrać m.in stąd

Korzystanie z formatu DjVu również wymaga ściągnięcia i zainstalowania odpowiedniego oprogramowania. W celu pobrania wersji dla Windows kliknij tutaj.

Zwracamy uwagę że DjVu umożliwia m.in. poprawę kontrastowości obrazu (prawy przycisk myszy - na rozwiniętym menu "preferences") i wykorzystanie funkcji "Szkło powiększające" (klawisz Ctrl).

Logowanie na indywidualne konto użytkownika, pozwalajace na korzystanie z dodatkowych funkcjonalności PBC, odbywa się przy pomocy "Panelu logowania". Szersza informacja na ten temat zamieszczona jest w artykule Konto użytkownika PBC.
Na podanej stronie znaleźć można między innnymi informację o możliwości zamieszczania własnych tekstów użytkowników w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej.

 

Forum Dyskusyjne

  • Brak postów do publikacji.
Portal Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej powstał w ramach realizacji projektu „Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Nowy portal PBC pełni funkcje informacyjne i komunikacyjne oraz stanowi repozytorium obiektów cyfrowych
przechowywanych w postaci elektronicznych kopii książek, czasopism i innych dokumentów.
Serwis tworzony przez konsorcjum PBC
Ten serwis działa dzięki oprogramowaniu dLibra 5.8.0